איך לבחור מפעיל לימי הולדת

כשבוחרים לערוך מסיבת יום הולדת יש מגוון החלטות שצריך לקבל, אחת מהן היא לבחור מפעיל למסיבה. בעזרת חמישה צעדים פשוטים תוכלו לארח את האירוע המושלם שמתאים לכם.

3182 12/03/2018 הוסף למועדפים
איך לבחור מפעיל לימי הולדת

לפני שבוחרים מפעיל/ה חשוב לענות על מספר שאלות שיעזרו לנו בסינון ובתהליך הבחירה.

היכן וכמה זמן עורכת המסיבה?

שתי שאלות קריטיות כשמדובר בבחירת מפעיל בהמשך. בהגדרת מקום וזמן אנו מייצרים את האווירה המיוחדת שיש למסיבה. לא כל הפעלה שחשבתם עליה תתאים למקום שאתם בוחרים (בחוץ, בבית, במקום ציבורי וכו'). מבחינת הזמן שאתם רוצים לבלות במקום, ההפעלה יכולה לסייע לכם. זמן ההפעלה יכול למלא לכם את האירוע או להוות רק חלק ממנו, תלוי מה תכננתם.

כמה משתתפים במסיבה?

זהו המפתח להנאה! קודם כל עליכם לחשוב מי הם המשתתפים, האם מגיעים גם הורים שצריך לארח? במקרה כזה ההפעלה שתבחרו יכולה לשלב בפעילות גם את ההורים, תלוי מה גודל האירוע. אם החלטתם לערוך מסיבה עם מספר ילדים מצומצם ההפעלה יכולה להתמקד בנושא אחד כדוגמת יצירה, בניגוד למסיבה שבה כל הכיתה משתתפת. במקרה כזה יש לחשוב על הפעלה הכוללת מספר משחקים, ובידור שיגבשו בין כולם. לא משנה מה תהיה הבחירה העיקר שתתרכזו במרכיב הכי חשוב- לעשות כיף!

מהו התקציב שלך למסיבה?

לכל מסיבה צריך להיות גם תקציב. צריך להתחשב בעובדה שנצטרך שישנה אפשרות שנצטרך להשקיע את התקציב בתחומים נוספים, כגון עוגה, כיבוד ועוד. התקציב תלוי גם בזמן שיש לנו לתכנון המסיבה. אם ברשותנו זמן רב, נוכל להשקיע בהכנת הפתעות אישיות, פרסים, וכל מה שעולה בדעותינו. אולם, אם ברשותנו זמן מועט, כנראה שיהיה עלינו לבחור בהפעלה הכוללת חלוקת פרסים והפתעות.

בחירת נושא למסיבה

המסיבות הכי טובות הן כאלו שיש להן נושא. בבחירת הנושא עדיף להתייעץ עם הילד או ילדת יום ההולדת. מה הם אוהבים? מה הם היו רוצים שיהיה? ברגע שיש לכם רעיון לנושא, אתם הופכים את החיפוש שלכם אחר הפעלה לספציפי, ויכולים לערוך השוואת בקלות.

אחרי שעונים על ארבעת השאלות כל שנשאר הוא לפעול על פי חמישה צעדים פשוטים

  • היום הכל ברשת -  בימינו לא צריך לשבור את הראש, הכל נמצא באינטרנט, גם מפעילים. ניתן לחפש מפעילים על פי הנתונים שהגדרתם. כיום לכל מפעיל מקצועי ישנו אתר אינטרנט, או שהוא נמצא ברשתות החברתיות. בתהליך ההתרשמות שלכם חשוב לשים לב לתגובות שאנשים רושמים, דירוג גולשים, תמונות מימי הולדת קודמים אם ישנן, ופרטי המפעיל.

  • טופ 5 חשוב ליצור לעצמכם רשימה של חמישה מפעילים שהתרשמתם ממה שיש להם להציע. לפני שאתם עורכים רשימה בחרו שלושה קריטריונים מנחים שעל פי הם תבחרו את המפעילים הכי טובים בעינכם. אלו יכולים להיות קריטריונים של מיקום, תקציב, תגובות חיוביות וכו'.

  • ניסיון והמלצות חשוב ליצור קשר עם כל אחד מהפעילים. מומלץ לבדוק איזה סוג של ניסיון יש לכל אחד מהם, לאיזה טווח גילאים הם פונים, כמה שנים הם בתחום, האם הם פועלים בעוד תחומים? תופתעו לגלות שלחלקם ישנם עיסוקים נוספים וזוהי למעשה הכנסת עבודה, מכאן שהפניות שלהם והגמישות שלהם יכולה להשתנות. בנוסף, לא לשכוח לבקש מהם לשלוח לכם מכתבי המלצה שקיבלו, או מספרי טלפון של אנשים שנתנו להם שירות שכזה.

  • לא להתבייש לשאול ישנן שאלות קריטיות שחשוב לשאול, ולפעמים מביך לשאול אותן. אין מה להתבייש מדובר באחריות שלכם לבטיחות של ילדיכם והאנשים שאתם מזמינים למסיבה, כמו כן בכסף שאתם מוצאים במטרה לקבל את מה שאתם מצפים לו, הפעלה איכותית ואירוע מנצח. לכל מפעיל צריך להיות ביטוח, ישנם מפעילים שנשלחים מטעם חברות, חשוב לוודא עם החברה שאכן יש להם ביטוח. בנוסף, יש מקום לשאול על דמי ביטול, וכמובן לא להתבייש לנהל משא ומתן על המחיר, תתפלאו מה תוכלו להשיג בהתמקחות נבונה.

  • בחירת המפעיל המושלם בשבילך אחרי שביצעתם את כל השלבים הגיע הזמן לבחור את המפעיל/ה המושלמים בשבילכם. המפעיל שעומד במסגרת התקנים, שענה לכל השאלות ששאלתם, יש לו את הניסיון וההמלצות המתאימות, אתם אוהבים ומתחברים לאדם ששוחחתם איתו, ולקינוח- הוא עומד בתקציב שהצבתם לעצמכם. כל שנשאר לעשות הוא לקבוע מועד ולערוך את המסיבה המושלמת!