7 משחקים והפעלות לימי הולדת שנערכים בפארק או בגינה

כאשר אנחנו בוחרים לערוך את יום ההולדת של הילדים שלנו בפארק אנחנו מאפשרים להם ליהנות מיום הולדת שמקנה להם תחושה של חופש. הם יוכלו לבלות עם החברים כמה שעות מחוץ לבית, וליהנות מפעילויות יצירתיות ומגוונות. הם יוכלו להוציא אנרגיה בסביבת הנוף הירוק, וליהנות מהשמש הנעימה. ההפעלות שלהלן יהפכו את מסיבת יום ההולדת שלכם לסיבה מוצלחת בלי שתצטרכו להשקיע הרבה כסף על אביזרים. את רוב ההפעלות המוצעות תוכלו לאלתר בעצמכם בקלות יחסית ולשלוף אביזרים מהמחסן או מהמשחקים של הילדים.

3529 03/01/2018 הוסף למועדפים
משחקים והפעלות לימי הולדת שנערכים בפארק או בגינה

מסלול מכשולים

אביזרים- הכינו מסלול מכשולים ברחבי הגינה מאביזרים שקיימים בבית, בחצר או בפארק: שתי מדרגות ועליהן קורה, ארגז גדול דרכו יזחלו הילדים, טרמפולינה קטנה, בריכה מתנפחת ובה כדורים וכו'..

המשחק חלקו את הילדים לשתי קבוצות, וערכו תחרות הנמדדת בזמן, בין שתי הקבוצות. הקבוצה שמסיימת בהכי פחות זמן היא המנצחת.

מרוץ רגליים קשורות

אביזרים- סרטים או כיסויי עיניים וחבלי קשירה או צעיפים.

המשחק- מחלקים את הילדים לשתי קבוצות ומעלה, כל קבוצה מחולקת לזוגות. קושרים את רגליהם של הזוגות בכל קבוצה.. בהיכון, הכן, צא! הזוגות פותחים במרוץ לנקודה הסופית שעליהם להגיע, כל זוג בתורו. רק כאשר זוג מסיים הזוג הבא מהקבוצה שלו יכול לצאת. הקבוצה שמסיימת ראשונה את המרוץ היא המנצחת.

למצוא את השלל

אביזרים דמויות צעצוע מפלסטיק, חיילי פלסטיק, חרקים מגומי, חיות, בובות, או כל דמות אחרת ושקית או תיק לאיסוף האוצרות.

המשחק מחביאים את הדמויות ברחבי הפארק או הגינה, לפי אזורים מוגדרים שהסברתם לילדים מראש, ועל הילדים למצוא כמה שיותר דמויות. המנצח הוא מי שיש בידיו הכי הרבה דמויות.

הליכה על קביים

אביזרים- לפחות ארבע קופסאות שימורים חוט ניילון חזק או חוט דיג חזק. מחוררים את קופסאות השימורים משני הצדדים, משחילים את החוט וקושרים. לשדרוג אפשר לעצב את הפחיות בצבעים שונים ועטיפות מגוונות.

המשחק- אפשר לערוך בין הילדים תחרות אך לא חייבים, מעמידים את הילדים בשני טורים וכל זוג בתורו מתחרה בהליכה על קביים עד נקודת הסיום.

לקלוע לסל

אביזרים- סלי כדורסל קטנים או דליים ממוספרים וכדורי פלסטיק.

המשחק – ממקמים את הסלים או הדליים אחד אחרי השני, לפי המספרים. כל ילד מקבל הזדמנויות לקלוע למטרה כמספר הסלים או הדליים שהצבתם. מחברים את סכום הקליעות, מספר הסל או הדלי הוא מספר הנקודות שהילד צבר. הילד עם סכום הקליעות הגבוה ביותר מנצח. אפשר לשחק את המשחק בכמה סיבובים ולהעלות את רמות הקושי- מיקום הסלים או הדליים במרחקים גדולים יותר.

לתפוס את הדגל

אביזרים- שני דגלים, או שני צעיפים, או שתי חולצות- בצבעים שונים.

המשחק- מחלקים את הילדים לשתי קבוצות. מחלקים את המגרש לשניים כל קבוצה מקבלת שטח מוגדר אשר במרכזו דגל הקבוצה, על הקבוצות לגנוב זו מזו את הדגל בלי להיתפס. כל חבר קבוצה יכול להיתפס כל עוד הוא נמצא בשטחה של הקבוצה המתחרה. בתוך שטחה של כל קבוצה מסמנים מעגל מראש שבמרכזו יונח הדגל. אם מתחרה מקבוצה אחת נמצא בשטחה של הקבוצה המתחרה, אך בתוך העיגול שסומן סביב הדגל, לא יוכלו חברי הקבוצה המתחרה לתפוס אותו עד לצאתו מהמעגל.

פינת התקשטות

אביזרים- מבוגר אחראי ויצירתי ואיפור לילדים, זרים לראש, מדבקות קעקועים, נצנצים, צבעי גוף וכו'..

המשחק- להושיב מישהו יצירתי מהמשפחה על כיסא עם כל פריטי ההתקשטות שאספתם ושהוא יקשט את הילדים על פי בקשתם.