הרפתקה נפלאה במוזיאון הילדים למדע - הלונדע שבבאר-שבע

שמונה מתחמים שונים בחלל גדול, שזכה למבנה חדיש ואקסקלוסיבי, מציעים לילדים וגם לכם ההורים שפע של גירויים מדליקים שלהם ערך מוסף לימודי וחווייתי. אל תחמיצו!

2945 10/06/2018 הוסף למועדפים
הלונדע הוא מוזיאון ילדים לידע ומדע ש"תוקף" את הנושאים שבהם הוא עוסק באופן ססגוני ומשחקי.

הלונדע הוא מוזיאון ילדים לידע ומדע ש"תוקף" את הנושאים שבהם הוא עוסק באופן ססגוני ומשחקי. משמעות הדבר היא שאף ילד לא ירגיש בו לעולם משועמם או תשוש, אלא שהילדים שמבלים בו מקבלים במקום מידע מדעי והמון ידע דרך שלל גירויים צבעוניים, ותוך כדי משחק והנאה, זאת אומרת - אטרקציות ופעילויות כייפיות לילדים שיש בהן הרבה יותר מסתם יום בלונה פארק.

שלושת הקומות של בניין הלונדע, ששוכן בבירת הנגב באר שבע, יחד עם גינת המשחקים הלימודית רחבת הידיים, מספקים לכם ההורים מרחב נפלא ומעשיר לבילוי עם הילדים, ומאפשרים ביקור ארוך ממש (כי אין סוף לאקשן) או אפילו כמה וכמה ביקורים, אם אתם מתגוררים באזור.

חברת Playplus, שחתומה גם על תערוכת "א ב גע דע" שפעלה בבית התפוצות בתל-אביב בעבר, יצרה את הקונספט של המקום בשיתוף עם העירייה, והכשירה גם מדריכים צעירים וחביבים שמאיישים את המתחמים והתחנות השונות ומכוונים את הילדים לשימוש הנכון והמעשיר במתקנים, כך שאתם כהורים אפילו לא חייבים ללוות את הקטנים בעת השוטטות שלהם במקום.

אם כי כדאי לכם כן לקחת חלק בבילוי - כי הלונדע מהנה בעבור כולם. תוכלו לבלות בו עם ילדים בכל הגילאים ממש - זאת אומרת שמדובר על מקום מושלם לביקור עם כל המשפחה. גם אם תגיעו עם עוללים רכים תגלו שאפילו התינוקות זכו בלונדע למשחקייה מקסימה. לילדים הגדולים יותר, לפחות עד גיל בת או בת מצווה, מציעים במוזיאון הייחודי 50 מתקנים שונים ושפע אתגרים מקסימים ומהנים במיוחד שמתאימים לילדים יותר או פחות אקטיביים. באתר הבית של המוזיאון נכתב כי "לונדע עוסק בעולם הסובב אותנו ומאפשר לילדים להבין ולקבל כלים להתמודדות עם נושאים מהיומיום: ניהול זמן, ניהול כסף, תזונה והשפעתה על איכות חיינו, תקשורת בינאישית, הבעה עצמית וביטוי רגשי, קיומן של שפות ותרבויות שונות, חשיפה לעולם האומנות, הבנת מערכת השמש, התכונות הייחודיות לכדור הארץ ועוד".

רואים ולומדים עולם

ואכן מרחבי הידע בלונדע עוסקים בכל הנושאים הללו ומגישים אותם לילדים כחוויה חושית מלאה (במוזיאון יש אפילו מתחם חושים ספציפי). כך למשל הילדים נחשפים למדינות זרות כשהם מכוונים מכונה שיורה חצים שמסמלים ארצות מסוימות אל מפת עולם ענקית כמו גם באמצעות קיר טיפוס מיוחד; מבלים במתחם שמוקדש לתרבות ואמנות ובמדור שמוקדש לאמנות התאטרון והמשחק עומדים לרשותם פריטי תפאורה, תלבושות ותחפושות ואמצעי לצילום וידיאו, כך שביכולתם להמחיז הצגה משלהם; ואת ההיכרות עם מערכת השמש, כדור הארץ והכוכבים הם עורכים באמצעות מני הפעלות ייחודיות, ביניהם שימוש במצלמת ירח ובילוי במבוך חשוך; ועוד .

יש הרבה מה לעשות גם מחוץ למוזיאון ובסביבתו

מחוץ למבנה הלונדע וכחלק ממנו יש גינת משחקים לא שגרתית שלא כדאי להחמיץ - הגינה היא בעצם משחק סולמות וחבלים ענק בתלת-ממד שמאפשר השתתפות פעילה ממש במשחק ודורש מהילדים ומהמבוגרים שמחליטים להצטרף אליו טיפוס על סולמות והחלקה על מגלשות בהתאם למזל.

רכישת כרטיס כניסה מאפשרת בילוי של יום תמים במוזיאון, וניתן גם לצאת ולשוב אליו. במהלך חודשי הקיץ בשעות הערב מתרחשים במוזיאון אירועים מיוחדים והפעלות נוספות על אלו שבשגרה וכדאי לברר פרטים אודותיה באתר של הלונדע ולכנן את ההגעה למקום בהתאם.

קחו בחשבון שבמהלך קיץ 2017 עומד להיפתח ממש בצמוד למוזיאון המדע פארק הילדים של באר שבע, שמציע כ-60 דונמים של נחל ואגם אקולוגיים, אי פיראטים וספינה טרופה עליו, אמפיתאטרון, מסלולי הליכה ואופניים ועוד. אפשר וכדאי לשלב גם בילוי בפארק בתוך יום הכיף המשפחתי בלונדע.