איך לבלות שבת ביתית וחורפית מוצלחת עם הילדים?

יש בערך 940 ימי שבת בין לידת הילד או הילדה שלכם לבין גיוסם לצבא. זה אולי נשמע הרבה, אבל האם אתם מנצלים את השבתות האלו באמת? אם יש לכם ילד שהוא כבר בן 5 - 260 ימי שבת כבר חלפו ביעף. זה קצת מכניס לפרופורציות ומבהיר ששבת חורפית יחד בבית חייבת להיות כיף גדול לכולכם

3240 27/06/2018 הוסף למועדפים
איך מנצלים שבת חורפית "משעממת" כך שהזמן יעבור בכיף וישאיר לכולם זיכרונות משפחתיים נהדרים?

ככל שהילדים שלנו גדלים, כך הם הופכים ליותר ויותר עסוקים בשבתות ובסופי השבוע שלהם, בבילוי עם חברים ופעילויות אחרות. זאת אומרת שאם אתם מקטרים על זה שאתם "תקועים" עם הילדים בבית בשבת חורפית וגשומה, כדאי שתחשבו שוב ותיהנו מהרגעים הנדירים האלו שפשוט לא ישובו.

אז איך מנצלים שבת חורפית "משעממת" כך שהזמן יעבור בכיף וישאיר לכולם זיכרונות משפחתיים נהדרים? קודם כל לא חוששים מהשבת. מתכננים מראש כדי שיהיו לכם פריטים שתזדקקו להם. מתנהלים לאט ובשלווה ומאמצים חוק ברזל - לא מתרגזים סתם. זורמים.

לפניכם ארבע פעילויות נעימות לעשות יחד בשבת הביתית שלכם:

יוגה ילדים והורים

לצורך תרגול יוגה יחד השתמשו בטלוויזיה שמחוברת למחשב או בלפטופ או טאבלט גדול. אתרו מראש סרטונים של הדרכת יוגה לקטנטנים. סדרו מזרנים ופנו רהיטים הצידה. עשו יחד את התרגילים לפי ההנחיות. תנוחת הכלב, תנוחת הפרפר, תנוחת הקוף או תנוחת הפטרייה - חלקם תרגילים עצמאיים ואחרים כאלו שעושים הורה וילדו. חיפוש קצר בגוגל יציג לכם שפע של סרטונים ותמונות שתוכלו פשוט לחקות. בתחילה אולי יהיה קשה אבל אם תהפכו את העניין להרגל קבוע שעושים בכל שבת בבוקר, למשל, תגלו מהר מאוד שאתם מתקדמים יפה. תרגול יוגה משותף של הורים וילדים הוא כלי טיפולי מקסים שבזכותו מתאפשרת לכולכם חוויה משותפת באמצעות נשימה, תנועה, מתיחת הגוף והגמשתו, והרפיה. בכלל, התנועה בצוותא עם אדם אהוב מאפשרת לימוד מוצלח ונעים יותר. כהורים תפקידכם לסייע, להרגיע, לתמוך ולקחת חלק בתרגול, בלמידה והנאה. לפני היוגה מומלץ לעשות מספר דקות של דמיון מודרך - אפשר מסרטון או קלטת שמע, או שניתן ללמוד לעשות זאת בעצמכם ואם הילדים גדולים לשתף גם אותם בסבב מעבירי ההרפיה.

מסדרים אלבומים

אלבומי תמונות, בין אם הם דיגיטליים או אמיתיים מנייר הם מצבור עצום של זיכרונות ורגשות, סיפורים וחוויות. לא תאמיני איך הזמן עף וכמה מרגש ומקסים לערוך יחד עם הילדים סדר באלבומים. זה יכול להיות - להעביר את תמונות הנייר הישנות של אבא ואמא לאלבומים חדשים ויפים; או לשבת יחד מול אתר אחסון בענן או מול אתר שמציע עריכת אלבומי תמונות, למיין, לסדר שוב בתיקיות הולמות, להיזכר יחד, לתייג, להעלות מציאות מדליקות למדיה החברתית, ולהיות ממש ממש משועשעים מאיך שלאבא היו תלתלים ולאמא משקפיים.

משחקים Shredz

אין לו שם עברי אבל מדובר על משחק חמוד שיכול להעביר המון זמן של שמחה וצהלה יחד. אתם בוחרים קטגוריות כמו סרט, ספר, משחק ילדים, תכנית טלוויזיה, דמות מפורסמת וכל אחד מבני המשפחה מחליט בתורו מה הוא מציג. למציג אסור לדבר או לכתוב ועליו להעביר את שם הספר או הסרט או כל נושא אחר שבחר בתנועה בלבד. עליו להקדים את הדברים בהעברת הקטגוריה באמצעות פנטומימה וכן לתת למנחשים את מספר המלים שנכללות במושג שבחר. הבשורה הטובה - זה הרבה יותר מצחיק ממה שזה נשמע. הבשורה הפחות מלהיבה - המשחק מתאים רק לילדים מעל גיל 8 כיוון שהקטנים יותר מתקשים בו מאוד.

השחילו שרשראות

קנו חרוזים בתפזורת וסוגרים מיוחדים בחנויות מלאכת יד או אפילו באחת מחנויות הסטוק הרבות שצצו לאחרונה בכל עיר. מדובר לרוב בהוצאה ממש סמלית, אלא אם כן אתם חושקים בחרוזים ייחודיים. רכשו חוט דייגים או חוט גמיש יותר לטעמכם. שבו יחד מסביב לשולחן רחב. שימו באמצעו את החרוזים במגש גדול. תנו לכולם חוט שבקצהו קשור חרוז גדול בכדי שהמחרוזת תושחל מעליו. הניחו לכל אחד לבחור לו את הסדר והחרוזים שהכי נראים לו ויאללה - השחילו. אפשר לייצר שרשראות אישיות או צמידים או להשחיל הרבה חוטי חרוזים באורך אחיד ולייצר וילון מיוחד לדלת או לחלון.

אגב, קחו בחשבון שפעילויות DIY רבות ממתינות לכם באתר יוטיוב או באתרים אחרים ברשת כמו גם ברשתות החברתיות, זאת אומרת שאין כל סיבה לעצור בהשחלות. בשבת הבאה - צרו משהו אחר. רק אל תשכחו להצטייד מראש באביזרים הנדרשים.