מוזיאונים לילדים בצפון

מוזיאון ופעילויות מעשירות לילדים בצפון

9085 17/02/2019 הוסף למועדפים
מדעטק חיפה

הצפון הפסטורלי והקסום שלנו מציע לא רק אטרקציות ספורט ומים לילדים ומשפחות. כל מי שרוצה לקחת יום חופש מאטרקציות הספורט או לקנח את הטיול בביקור מעשיר במוזיאון, יכול למצוא שלל פעילויות מסוגים שונים באזור הצפון.

המדעטק בחיפה

המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בחיפה, הוא אולי המוזיאון המתקדם ביותר לילדים בארץ, ונחשב לפורץ דרך בעולם המוזיאונים לילדים. במדעטק תוכלו לחקור את עולם המדע עם ילדים בשלל מתחמים שונים. פארק נובל אנרג'י למדע כולל מוצגי ענק אינטראקטיביים שאפשר להיכנס לתוכם ולגלות את עקרונות המדע של הממציאים הגדולים, כמו ארכימדס וניוטון. בנוסף, המוזיאון כולל תערוכות רבות משתנות בנושאי מדע, וכן סינמטריקס שמזמין אתכם לחוויה אור קולית מרתקת עם סטי תלת מימד ואפקטים שונים. כמו כן, גם ילדים קטנים בגילאי 2-7 יוכלו ליהנות במדעטק במתחם מיוחד שכולל פעילויות חושיות לילדים.

מוזיאון המרציפן "שקד תבור" בכפר תבור

המסע המרתק שעובר שקד עד שהופך למרציפן הופך לסיפור מעניין כשמוסיפים טעימות מתוקות לאורך הדרך. "שקד תבור" מזמין אתכם לגלות את עולם ההכנה והפיסול במרציפן במרכז המבקרים בלב כפר תבור הפסטורלי. בעונת הפריחה של השקד תוכלו להצטרף לסיורי פריחת השקד שמציע המוזיאון הייחודי. בנוסף, תוכלו לקחת חלק ממשי בהכנת מרציפן ולהשתתף בסדנה נפלאה להורים ולילדים בה תכינו מרציפן ושוקולד בשלל צורות.

"עץ המשחקים" בקיבוץ שריד

"עץ המשחקים" פותח בפני הילדים את עולם העץ מזווית אחרת – הנגרות. במקום הילדים לומדים על האמנות העתיקה של פיסול בעץ בסדנה מרתקת להורים ולילדים בה בונים דגמים מעץ, בעזרת כלים מקצועיים ובליווי מדריכים במקום. לבסוף תוכלו לקחת את יצירותיכם איתכם הביתה. בנוסף, תוכלו לחוות חוויה מיוחדת במינה עם הילדים במשחקייה שכוללת צעצועי עץ בלבד: צעצועים צבעוניים לילדים הקטנים, מגוון משחקים לילדים הגדולים ואפילו משחקי חשיבה להורים.

מוזיאון בית שטורמן בעין חרוד

בית שטורמן הוא המוזיאון הראשון להתיישבות שהוקם בארץ ישראל. המוזיאון מתמקד בתכנים הקשורים לנוף, טבע וסביבה, מורשת ישראל ודמויות מופת לאורך ההיסטוריה, וארכיאולוגיה. במוזיאון תוכלו להצטרף לסיור תצפית על עמק יזרעאל, לסייר בין התערוכות המתחלפות, ואף לבקר האולם הטבע הכולל פריטים מדעיים ופוחלצים של חיות העמק מכל המינים.

מוזיאון הטרקטורים בעין ורד

יו"ר העמותה ויוזם הפרויקט, ארז מילשטיין, הוא אספן נלהב של כל מה שיש לו נופך היסטורי ורומנטי. האוסף כולל טרקטורים משופצים ומשוחזרים מראשית ההתיישבות ועד שנת 1965, שעומדים מאחוריהם סיפורים מפתיעים ומרתקים במיוחד. כך למשל,  טרקטורUTB רומני משנת 1958 שעמד במרכז עסקה סודית שרקם שר האוצר ספיר עם המנהיג הקומוניסטי צ'אושסקו שכללה קניית 800 טרקטורים תמורת שחרור יהודי רומניה, או טרקטור ישראלי העונה לשם זאטוט 10, היחידי שיוצר בישראל על ידי המשביר לצרכן. המוזיאון מציע חוויה מרתקת לחובבי המכניקה כשמעבר לאוסף הטרקטורים תוכלו למצוא במוזיאון למעלה מ- 100 כלים חקלאיים, ביניהם מזרעת תפוחי אדמה משנות ה- 20, טחנת קמח ומרסק אבנים ששימש את גדודי העבודה.