אטרקציות בכנרת ובילוי משפחתי עליז סביבה

המשוררת רחל כתבה והתרפקה על הכנרת, שהייתה פעם האטרקציה המרכזית בכל טיול לצפון. בשנים האחרונות היא כמו אבדה מקסמה, אבל אנחנו ממליצים להיזכר שוב בכל היופי וההנאה שיש לימה הישראלית לספק לכם בעת טיול משפחות עם הילדים, בעיקר בקיץ, אבל לא רק

6099 18/02/2019 הוסף למועדפים
אטרקציות בכנרת ובילוי משפחתי עליז סביבה

האינטרנט מפוצץ במידע על אתרים ואטרקציות, חופים מוסדרים, מסלולי טיולים, מסעדות וכמובן גם מקומות לינה כמו צימרים ומלונות ביישובים שמשגשגים סביב לכנרת. מכיוון שלא נוכל לגעת להביא מספיק מהמבחר המבורך הזה החלטנו לספק לכם רק טעימה זעירה מהבילויים השווים שסובבים את הכנרת, שמאפשרים בילוי של יום או יותר באזור אגם המים המתוקים המשגע.

שיט ורכיבה על אופניים

באזור הכנרת פועלים בתי עסק רבים שמציעים להשכרה כלי רכב שיאפשרו לכם לדווש או לשוט סביב או בתוך הכנרת - בנוגע לאופניים, מובן שהאפשרויות הן רבות, כולל אופניים חשמליים או אופניים הגוררים מתקן לפעוטות ועוד. לגבי השיט תצטרכו לבחור האם ברצונכם לעבוד קשה או להתרווח בכיף כיוון שבהיצע הקיים תמצאו ספינות שמשיטות קבוצות על פני המים, או סירות להשכרה - החל בסירות עם מנוע וכלה בקייקים או אבובים לשיוט עצמי במים של הכנרת או הירדן. לפני הבילוי בררו טוב במה מדובר, כי לא כל סוג כלי שיט יתאים לכל פורמט. אם אתם עם תינוקות למשל, מוטב שלא תשכרו קייקים. בכל מקרה, ממרום ספינה אוי יאכטה קטנה או בתוך אבוב רטוב, הבילוי בשיט בכנרת עתיד לספק להם הנאה גדולה.

שביל סובב כנרת

שביל סובב כנרת הוא פרויקט של החברה להגנת הטבע והוא למעשה מיזם שנמצא רק בתחילתו. אולם כבר היום יש איפה לטייל על תוואי השביל העתידי.
באתר החברה להגנת הטבע מספרים לנו שעד לפני כמה שנים, לפני תחילת הפרויקט לא היה כל שביל טיולים מסומן לחופי הכנרת, אך שכיום, "הודות לפעילות מאומצת של קבוצות נוער מכל רחבי הארץ, הוכשרו להליכה וסומנו ע"י הועדה לסימון שבילי ישראל למעלה ממחצית חופי הכנרת, 35 ק"מ".

השביל שסומן יכול לספק לכם אפשרויות חדשות לטיול ובילוי סביב הכנרת, שהן לא סתם שהייה בחופיו המוסדרים של האגם. השביל פותח את קו המים כך שיהיה נגיד לכולם וממש מאפשר לטייל לאורך החופים. הוא גם פותח חופים שהיו סגורים קודם לכן, ומטרתה הסופית של החברה להגנת הטבע הוא שהשביל יאפשר, בהדרגה, להקיף את כל הכנרת בטיול רגלי.

כרגע תוכלו לבלות כבר בטיולים בחלקי השביל למשל:

  • בסיור של החברה להגנת הטבע שמכונה "כנרת את אהובתי" - סיור שמתאים במיוחד למשפחות והוא בדגש על הטבע והנוף בסובב כנרת. הטיול יוצא מהגן הלאומי בכפר נחום ומגיע אל מפרץ אמנון. לפי התיאור של החברה, ההליכה לאורך קו החוף מזמנת מראות יפים, מקרוב ומרחוק, על האגם ועל הקורמורנים שעפים סביבו. המסלול מוצל ברובו ומתפתל ממש בסמוך לקו המים.

  • בסיור "ג'ונגל ארץ ישראלי מצוי" מציעים לכם בחברה לצאת למסע שאורכו 5 קילומטרים בעומק הסבך על גדות הכנרת, במסלול מדרום לקיבוץ האון. בסיור אתם צפויים לחשיפה נדירה אל הצומח והחי שעל בגדות הכנרת.

  • בסיור שמכונה "על שפת האגם" מזומנת לכל המשפחה הליכה ברצועת חוף קסומה לצד כרי דשא, שבה יש תצפית מרהיבה מהמדרונות של תל כנרות. הסיור כולל נסיעה לעין איוב וטבילה במעיינות מליחים קרירים ועזים הנשפכים לכנרת ואשר יוצרים אזור מחייה ייחודי לדגי האגם.

סיור באוטובוס בחינם

שני קווי אוטובוס יוצאים מטבריה וסובבים את חופי הכנרת ובחינם - הכחול נוסע דרומה והירוק צפונה במטרה להסיע נוסעים לחופי האגם. הנסיעה יוצאת מדי שעתיים בין השעות 8:00-22:00 ויוצאת מבניין "גליל סנטר" שברחוב הגליל בעיר. קו זה פעיל רק בימים ה', ו' ושבת ובחגים ורק בעונת הרחצה הרשמית. הקפת הכנרת המלאה בנסיעה נמשכת בין שעה לשעה ו-40 דקות, בהתחשב בעצירות ובעומס הכללי בכביש. לא חייבים לרדת. אפשר ליהנות מהנופים ומהטיול הממונע. אבל כמובן שהכי כדאי למצוא נקודה מלהיבה וחוף שמוצא חן בעיניכם ופשוט לרדת לבלות בו. בררו עם הנהג מתי לערך עובר האוטובוס בחזרה ונצלו אותו כדי לשוב לטבריה כשתתעייפו.

נהריים בגשר

את הסיפור של הקמת תחנת הכוח הראשונה לייצור חשמל, שאותה יזמו והפעילו פנחס רוטנברג וחבריו החלוצים תוכלו להכיר לילדים באמצעות סיור מודרך ומעניין ב"נהריים בגשר". במקום עובד צוות הדרכה שמעביר סיור שבו מיצג מולטימדיה שמגולל את סיפור המקום, כיצד חברי גשר הגנו בהצלחה על הקיבוץ, שהיה נקודה אסטרטגית בדרכם של צבאות ערב אל תוך ישראל. משתתפי הסיור גם מגיעים לבונקר הלוחמים המקורי, שכיום הוא מוזיאון ייחודי. מיצג אורקולי מיוחד מספר על חווית נהריים, על חברת החשמל והפרויקט פורץ הדרך של רוטנברג - מפעל החשמל ההידרו אלקטרי שבנה על מי הירדן והירמוך. הסיור עובר את גדר המערכת, שביל הגישה לירדן והגשרים, ומגיע לגבול שעובר בתוואי הנהר; נכנס לחאן הממלוכי ומשם מספק נקודת תצפית ממצפור אסתר ארדיטי לעבר ציפורים וצמחיית גדות הירדן. באתר של המקום תמצאו עוד פרטים על שעות הפעילות ועל מספר אפשרויות נוספות לבילוי בגשר.

פארק הירדן

פארק הירדן משתרע על שטח רחב ידיים בחלק הצפוני של אגם הכנרת, לצד האפיק המזרחי של נהר הירדן ממש קצת לפני שהוא זורם ומתמזג עם הכנרת. תגיעו אליו בתוך נסיעה של כ-20 דקות נסיעה מטבריה. המקום מתאים לבילוי של יותר מכמה שעות וניתן לערוך בו קמפינג וללון בו באוהלים או בחדרים שמושכרים במקום. המיקום המוצלח שלו מאפשר לצאת ממנו לטיולים ולאטרקציות רבות בכנרת. אזור הקמפינג משופע במדשאות שעליהן ניתן להקים את האוהלים, ומסביב, במרחק הליכה, תפגעו את הטבע בשיאו - מני עופות כמו אנפות וסופיות, צבי מים ודגים רבים, שפע אדיר של מים, איים קטנים שעליהם צומח סבך מקני סוף, עצי ערבה ושזיף, שיחי הרדוף הנחלים ושיחי פטל דוקרניים. הפארק מציע הרבה מחורשות אקליפטוס, ותגלו בו גם עץ שקמה עתיק בן מאות שנים. מגוון מסלולי הליכה נוחים שמתאימים לטיול יחד עם כל המשפחה יוצאים מהאזור והם יובילו אתכם לשלל הנאות רטובות ומשמחות במיוחד.