קטיף עם ילדים

היכן עושים קטיף, מה קוטפים ובאיזו עונה? כל הפרטים

7864 20/03/2018 הוסף למועדפים
טיולי פריחה עם ילדים

כמה נחמד להתרחק מהעיר הסואנת, לחזור שוב לחיק הטבע, עם סלסלה שרק מחכה להתמלא בכל טוב שיש לאדמה להציע. קטיף משפחתי היא דרך פשוטה וקלה להפגיש את הילדים עם הטבע על ידי השימוש בטעמים הנפלאים של הפירות הנקטפים. כשהילדים עומדים בשדה, עצי פרי עמוסים סביבם, והם חופשיים לקטוף ולטעום מכל הבא ליד – ההנאה וההתרגשות שהם יחושו יהיו גדולים יותר מאשר בכל חנות צעצועים או ממתקים.

 

מה קוטפים?

כמעט כל פרי או ירק שתוכלו להעלות בדעתכם. דובדבנים, ענבים, פטל, דומדמניות, תותים, ליצ'י, תאנים, תפוחים, גויאבות, אפרסקים, פירות הדר, מנגו והרשימה עוד ממשיכה. בנוסף, יש חוות שמציעות גם קטיף של ירקות טריים ואורגניים כמו חסות, עגבניות שרי, מלפפונים, גזר צבעוני, תירס, מנגולד, קולורבי, צנוניות, בצל ועוד. הילדים שאולי לא יטעמו הרבה במהלך קטיף הירקות יוכלו לקחת את המצרכים הטריים הביתה, וליהנות מסלט ירקות טרי ורענן מירקות שרק נקטפו ונחתכו.

 

מתי קוטפים?

כל פרי או ירק נקטף בתקופה המתאימה לו בשנה, ועל כן שימו לב שלא בכל זמן ניתן לנסוע לכל סוג של קטיף. כבר באביב אפשר להתחיל בקטיף פירות יער שונים כמו פטל, דובדבנים, דומדמניות, תותי עץ, שממשיכים גם אל הקיץ.

בחודשי הקיץ אפשר לקטוף שלל פירות שונים: פירות היער שהתחילו באביב, תאנים, סברס, ענבים, ליצ'י, פסיפלורה, תפוחים, ועוד הרבה מאוד.

בתחילת הסתיו סביב חגי תשרי אפשר לקטוף משלל הירקות השונים כמו תירס, קישואים, חצילים, צמחי תבלין שונים, צנוניות, סלק, ועוד. כמובן שקיים גם קטיף פירות מרשים בעונה הזו שכולל רימונים, ענבים, נקטרינות, אפרסקים.

החורף הוא הזמן המתאים לקטיף תותים ופירות הדר. בתחילת החורף עוד אפשר ליהנות מקטיף ענבים ומסיק זיתים.

 

איפה קוטפים

בצפון הארץ יש קטיפים רבים הפרושים על רחבי הגולן, הגליל, סביב חיפה, ליד הכנרת וברחבי העמקים, הכוללים את שלל הפירות השונים במהלך השנה.

במרכז הארץ ובשרון אפשר למצוא גם קטיפים רבים, במיוחד בפרדסים של פירות הדר, אך גם תותים, גזרים ושאר ירקות.

גם בדרום אפשר למצוא מספר חוות לקטיף, בעיקר בציר של ענבים, קטיף סברס, עגבניות שרי, פלפלים, ואפילו מסיק זיתים.

 

מחירים

כיום בחלק מן המקומות המציעים קטיף יש תשלום כניסה, וכן תשלום על הקטיף לפי משקל. בכל אופן, סביר שזה יצא נמוך יותר מאשר בסופר.