טיולי פריחה עם ילדים

טיולי פריחה מרהיבים ברחבי הארץ ובכל עונות השנה הם בילוי משפחתי נפלא ומעשיר

7907 01/01/2018 הוסף למועדפים
טיולי פריחה עם ילדים

מרבדי דשא מנוקדים באינספור פרחים צבעוניים, הממלאים את האוויר בריח פריחתם ומחיים את הנפש – הם דרך נפלאה להעביר יום שבת עם הילדים. טיולי פריחה מציעים לכם גיחה קצרה אל הטבע, לפיקניק צהריים או טיול קצר בלב השמורות היפות ביותר בארץ.

על אף שמדינתנו לא משופעת גשמים, אפשר בקלות למצוא לאורך כל השנה וברחבי הארץ כולה שלל פריחות מרהיבות, בהתאם לעונה.

 

פריחות בצפון

עונת החורף מושכת מבקרים רבים לצפות בפריחות הקסומות שאופייניות לצפון הארץ, המתהדרות במיוחד באירוסים גדולים ומרהיבים מסוגים צבעוניים. אזור הגלבוע המשופע בפריחת חורף מציע לחזות באירוס הגלבוע הייחודי, ואילו באזור נצרת אפשר לצפות באירוס הנצרתי האופייני למקום. לצד אלו, ניתן לחזות בפריחות משובבות לב של רקפות, נרקיסים, כלניות, ואפילו יקינטון במהלך החודשים הקרים יותר.

האביב הוא עונה פורה במיוחד באזור הצפון, וניתן למצוא פריחות מגוונות של שושן צחור, מרווה כחולה, בקיה דקת-עלים, וכן נוריות ים, במהלך טיול לצד מפלים ונחלים קרירים.

סוף הקיץ פותח את עונת פריחות הסתיו, וכולל חבצלות, חצבים, חלמוניות, צמחי מים שונים, ואפילו מטעי כותנה גדולים באזור עמק יזרעאל, הנקצרים בתקופה זו.

 

פריחות במרכז

אולי קשה להאמין אבל גם במרכז הבנוי והצפוף, ניתן בקלות למצוא שטחים פוריים ופורחים בכל השנה. באזור המרכז, השפלה וירושלים אפשר למצוא אתרי פריחה רבים, בעיקר בחורף המתאפיין בפריחת כלניות, נרקיסים גבוהים גבעול, רקפות ואירוסים בשמורות ובגנים בסביבה. סוף החורף מציע גם כמובן את פריחת השקדייה הוורודה-לבנה, בחורשות מרהיבות ביופיין המשובצות בעצי שקד ופרחים רבים.

באביב, אזור המרכז מציע בעיקר פריחות של חרציות, עדעד כחול ופרגים לאורך מישור החוף, כשאויר הים המלוח מתערבב עם ריחות הפריחה. בסוף הקיץ ניתן לחזות בעיקר בחבצלות לצד חופי המרכז, בטיולים נפלאים בימים ההולכים ומתקררים.

הסתיו הוא עונה משופעת בפריחות באזור המרכז וכללת כמובן את החצב והסתוונית, אבל גם חלמוניות, עצי קטלב אדומים, ואפילו נרקיסים שהקדימו לפרוח.

 

פריחות הדרום

על אף אופיו הצחיח של אזור הדרום, אפשר למצוא, במיוחד בשנים גשומות, פריחה פורייה ועשירה. פריחות תחילת האביב של הדרום מושכת מבקרים רבים לחזות במישורי הכלניות המתפרשים מאופק אל אופק, בפסטיבל דרום-אדום. בנוסף, תקופה זו של השנה מציעה פריחות יפיפיות של צבעוניים, אירוס הנגב, אירוס שחום כהה העלים, נורית אסיה, ואחרים.

בחורף אפשר להגיע לטיולים בנופים מדבריים לצד בורות מים, ולחזות בפריחות נרקיסים, סתוונית, וחלמוניות הזורחות בצהוב בהיר על רקע ההרים החוליים של הדרום.

סוף הקיץ והסתיו מאופיינים בפריחת חבצלות לאורך החוף, ופריחות של חצבים.

 

על אף שסוגי הפריחות קבועות יחסית מידי שנה, כדאי לברר לפני הטיול את הפריחות הקיימות כעת, מכיוון ששינויים במזג האוויר והעונות יכולים להשפיע על תחילה וסוף הפריחה של צמח מסוים.