חדר בריחה - לטייל במיזוג

כשרוצים לבלות ביחד כמשפחה ולחוות משהו הרפתקני ומשמעותי לרוב נוסעים לטיול. לפעמים זה לחו"ל ולעיתים זה בארץ, אבל כמעט תמיד מעורבים בעניין הרבה תיקים וציוד, המון אנרגיות ומאמץ, חלקם פיזיים ואחרים מנטליים, וגם לא מעט כאבי ראש. ומה אם נגיד לכם שיש אפשרות לטייל יחד בהרכב משפחתי נרחב וליהנות מהרפתקה מדליקה,אבל במקום ממוזג?

4826 16/04/2018 הוסף למועדפים
חדר בריחה - לטייל במיזוג

באנגלית קוראים להם Escape games - חדרי משחק משותפים ואתגריים שהפכו לטרנדיים בעולם ובארץ ולא במקרה. הם באמת מספקים לבאים אליהם, ובמיוחד למשפחות, הנאה אחרת מהרגיל ומהשגרתי.

חדרי הבריחה הפכו בשנים האחרונות לאופציית בילוי אטרקטיבית. מתחמים שונים שבהם חדרי בריחה מגוונים באופיים, ובנושאים שבהם הם עוסקים, מציעים כיום למשפחות אטרקציה של בילוי יחד במשך שעה עד מספר שעות, אבל בלי צורך לצאת לטבע, להתאמץ פיזית ולהזיע, או להשאיר בבית תינוקות או פעוטות, וטוב מכך - עם האפשרות לקחת איתכם "לטיול הממוזג" גם את סבא וסבתא או אנשים בעלי מוגבלויות פיזיות. וזה נהדר.

הטרנד החדש מספק לא רק אפשרות לרענון הנוהל הישן של הטיול בטבע, ולחסכון בארגון ובהיערכות מוקדמת, אלא גם מעניק אתגר מגבש והמון אפשרויות לבריחה - מהחדר ומהמציאות.

חדר בריחה הם למעשה מקומות סגורים וממוזגים שבהם משחקת קבוצת אנשים משחק שכל כליתו בריחה מחדר, בסגנון משחקי הקווסט, האדוונצ'ר והמיסט שאנחנו מכירים מהמחשב. כך, במקום לצאת לטבע למשחק חפשו את המטמון, שבו סופגים המון אבק, בוץ ומים בדרך לאוצר, ובמקום שההרפתקה תהיה ממוחשבת ווירטואליים - זאת אומרת שלרוב נשחק אותה לבד - כעת אפשר לקחת את המשפחה וחדרים מציאותיים שהאתגר טמון בהם, בעשייה ובחשיבה משותפים לכולכם - לילדים ולמבוגרים.

חדרי הבריחה, שמרביתם מאוד מטופחים ומושקעים, זוכים בתפאורה השונה מכל מה שסובב אתכם ביומיום ונראים כעולם אחר, אפוף מסתורין, מותח, מכושף ודרמתי. מכיוון שלכל חדר בריחה יש נושא אחר שסביבו מתפתח המשחק בכל פעם תאלצו לפתור תעלומה אחרת ולברוח ממצב שונה על ידי פתרון התעלומה וההמלטות המיוחלת מהחדר.

כיצד תברחו מהפיראט הרעב ותעזרו לשלגיה?

כאמור, חדרי הבריחה שפועלים ברחבי הארץ רבים. מרביתם מאפשרים בילוי ומשחק אתגרי לקבוצות בנות 2-6 משתתפים בכל הגילאים. בין הנושאים שבבהם עוסקים חדרי הבריחה המוצעים כיום תמצאו למשל את: הימלטות מבקתה של פיראט רעב; בריחה מאחוזת קבר מצרית פרעונית כשאתם קבוצת ארכאולוגים נועזים; בריחה ממערת הפלאים של אלאדין; חדר שבו אתם גמדים שעוזרים לשלגיה לאתר מראה קסומה ולהינצל מרדיפת המלכה הרעה; ועוד ועוד.

ספק אם נדרשתם אי פעם כמשפחה לכזה סוג של תושייה, חשיבה יצירתית ושיתופית מחוץ לקופסה, לפיתוח יכולת שיתוף פעולה ועבודת צוות. יחד תצטרכו לאתר ולמצוא רמזים שכוללים לרוב חידות מקוריות, ולהיעזר בתשובות שתמצאו יחדיו בכדי לפענח את התעלומה ולהצליח לצאת מחדר הבריחה. המשימות שבהן תתקלו מגוונות וייחודיות, למשל: חשיפת קוד צופן, פתרון פזאלים, גילוי חפצים מוחבאים ועוד, ואלו יוכלו להוביל אתכם לפתיחת מנעולים ולהתקדמות עקב בצד אגודל להצלחה המשפחתית  המלכדת.

כדאי לדעת כי החדרים מתופעלים על ידי צוות שחקנים ומפעילים מנוסה שישמור שהבילוי שלכם בצוותא יהיה יעיל ומגבש, ויספק לכם כמשפחה זמן איכות מלא רגעים שיישמרו בזיכרון לשנים רבות.