לוקחים את הילדים לקמפינג בפעם הראשונה

אם החלטתם לצאת עם ילדים למחנה בטבע כדאי שתקראו את הכתבה ותגלו איך להתארגן לקמפינג הראשון, להצליח להקים אוהל, להדליק אש במדורה וגם ליהנות

5764 03/03/2018 הוסף למועדפים
קמפינג עם ילדים

לצאת עם הילדים לטיול מחנאות עממי בטבע נשמע תמיד כמעשה הורי מוצלח במיוחד. והוא אכן כזה. אלא שמומלץ להתארגן ולהיערך היטב לקראת הקמפינג הראשון שלכם, כך שתצליחו לשמור על הקטנים, להקים אוהל ולהדליק אש למדורה בלי עוגמות נפש מיותרות ולהנאת כולם

 

מתי נוסעים ולאן?

הזמן הנכון לבילוי המשפחתי הזה בחיק הטבע הוא כנראה הסתיו המוקדם או האביב המאוחר. זאת אומרת החודשים סוף ספטמבר-אוקטובר ו-מאי-יוני בהתאמה. זה עיתוי מקסים למדי לחוויית קמפינג מוצלחת בישראל שמשמעו סיכוי לא גדול לגשם או להפך, לחום נוראי, ואם נשארים ללילה - ונשארים, כי זה החלק המרגש באמת של העניין - לא חם מדי סביב המדורה או באוהל.

אם זו אכן הפעם הראשונה שלכם בסוג כזה של חופשה, שבו אין חדר אמבטיה או שירותים בסביבה, ולפעמים אפילו אין חשמל, ההמלצה שלנו היא - צאו למקום סמוך לביתכם, זאת אומרת - מקום שנמצא במרחק נסיעה של כחצי שעה לכל היותר מהבית, או לפחות מעיר גדולה. למה זה טוב? אם התינוק או הפעוט שלכם ירגיש לא בטוח בטבע בחושך, תהיו קרובים מספיק לבטל את הבילוי ופשוט לקפוץ הביתה לשארית הלילה. גם גשם פתאומי, מכת יתושים או כל הפתעה שלא צפיתם יכולים להיראות פחות נוראיים כשהבית נמצא בקרבת מקום.

איזה מיקום שמתאים לקמפינג אפשר למצוא ליד הבית? חוף ים לא מוכרז, חורשה לא מדי נטושה, יער של קרן קיימת - חפשו איפה ניתן להדליק אש ואיפה לאו - יתאימו בהחלט. לא חייבים שהקמפינג הראשון בחייכם יראה כמו בסרטים, לצד פלג נחל בחלקת אלוהים קטנה. הבשורה המנחמת היא - אם הפעם הראשונה תזרום חלק, תוכלו להתרחק יותר בעתיד.

בנוסף, עדיף לבחור להקים את המחנה במיקום נוח, אולי אפילו באתר קמפינג מוסדר עם חדרי אמבטיה ושירותים, ולא ממש באזור נטוש. הבחירה הזאת תקל עליכם ועל הקטנים את ההסתגלות למצב החדש.

 

מה לוקחים ואיך מתארגנים נכון?

אם אתם מגיעים במכונית שלכם, זכרו שלא אתם סוחבים ולכן אפשר להעמיס ולקחת איתכם אפילו מה שנראה כלא ממש חשוב כמו חפצים שבא לילדים לקחת ושאתם יודעים שלא יעשה בהם שימוש, כמה בגדים מחממים ממש, אפילו אם עדיין או כבר חם בשעות היום, 'שמיכי' או דובי אהוב - זה ממש לא הזמן "לוותר" עליהם כי הגעגועים דווקא מחוץ לבית יכולים לגדול ממש.

לא תחסכו על האוהל. זה נכון שקמפינג אמור להיות חופשה משפחתית זולה במיוחד אבל לאו דווקא בפעם הראשונה. אל תפציצו בציוד מחנאות כי אתם יכולים להוציא בקלות אלפי שקלים על שלל האביזרים, אבל בהנחה שאתם זקוקים לאוהל למחנה, אם יש פריט אחד שלא צריך "להתקמצן" עליו הרי הוא אוהל איכותי. בחרו באוהל גדול שיתאים לפחות לכם ולילדים הקטנים. בכל מקרה אם יש בני עשרה במשפחה סביר שירצו כבר אוהל משלהם. אוהל גדול יכול להיות אפילו מפוצל לשני חללים נפרדים ולאכלס בכיף משפחה בת חמש נפשות. בנוסף האוהל אמור להיות כזה שמאפשר לעמוד בפנים וללכת זקוף. מוטב לרכוש אוהל מקצועי מחנות מחנאות ולא אוהל במבצע מחנות כלי בית, וכמובן שיהיה אוהל מתקדם שהרכבתו קלה. עצה מאיתנו - לפני שאתם מגיעים ליער, הקימו את האוהל פעם אחת בדירה או בחצר האחורית של הבית. כך תהיו מיומנים בהקמה ותחסכו זמן ולחץ מיותרים. אפשר וכדאי לגייס את הילדים למשימה המשעשעת.

זכרו, עליכם להתארגן גם על מזרנים מתנפחים עבים ונוחים, שקי שינה אם מתחשק, ואם לאו - שמיכות נעימות וכריות, כך שהלילה יעבור בשינה ולא בהתהפכויות מצד לצד.

ויהי אור - חשוך בקמפינג. דאגו למספר פנסים איכותיים וגם למכשיר תאורת חירום עצמתי שיאפשרו מספיק אור כדי לשחק משחקים באוהל, להתלבש לפני השינה ולהגיע לשירותים באמצע של הלילה.

חשוב שתהיה לכם לפחות מחצלת אחת ענקית ומוצלחת ושמשייה, אבל קחו איתכם גם כיסאות ושולחן מתקפלים כדי שלא תיאלצו לשבת כל הזמן על הארץ. אתם והגב שלכם תודו לנו על העצה הזו אחרי המחנה.

אל תשכחו לנוח היטב לפני היציאה מהבית - רעשי הלילה, צווחות הילדים או התלונות שלהם, ויתר הגירויים מסביב, עלולים להפריע לכם ולהם לישון כראוי אז מומלץ להגיע למחנה כשאתם רעננים במיוחד.

 

אוכל הוא חלק מהחוויה אבל לא המרכז שלה

חלקכם יעדיפו להגיע למחנה כשהם מצוידים בשלל כריכים ומאכלים שהוכנו ונחתכו, נארזו ואורגנו מבעוד מועד בבית. אחרים יעדיפו להכין פויקה על אש המדורה או לחגוג עם תפוחי אדמה ובצלים מפוחמים. כך או כך, קמפינג אינו הזמן המושלם להקפדה על ארוחות בריאות בלבד, ולכן הצטיידו מראש בחטיפים ומתוקים ותאזנו אותם עם המון ירקות ופירות, אגוזים וגרעינים. אל תשכחו לקחת איתכם פינג'ן ומכשיר מנגל קטן או גזייה לחימום המים, כך תוכלו להיות מסודרים עם קפה ותה בכל שעות המחנה שלכם.