טיפול הומאופתי באסתמה לילדים

אסתמה אצל ילדים, היא תופעה מלחיצה ומדאיגה. ההומאופתיה, מסתבר, יודעת לטפל בה ולאפשר לילדים חיים טובים יותר עם פחות התקפים ותרופות, וזאת באמצעות חיזוק הגוף והפחתת קשיי הנשימה. בכלל, באמצעות הומאופתיה תוכלו לסייע לילדים להיות בריאים יותר, גופנית ורגשית

3046 24/04/2018 הוסף למועדפים
אסתמה גורמת להיצרות דרכי הנשימה בשל הצטברות ריר צמיגי (ליחה) בקנה הנשימה.

ההומאופתיה היא שיטת טיפול טבעית אלטרנטיבית שפותחה לראשונה במאה ה-18. מאז ועד היום עזרה הדרך ההומאופתית לרבים - תינוקות, ילדים, מבוגרים וקשישים - להתמודד עם מחלות ותופעות שונות בדרך ייחודית ויעילה עד מאוד. בשונה מהרפואה הקונבנציונלית ההומאופתיה מספקת טיפול בשורשי הבעיות המביאים למחלה ולא בתופעות שהמחלה גורמת. הומאופתיה מייחסת חשיבות רבה מאוד לשיחות עם המטופל, שמטרתן עריכת היכרות עם מצבו הגופני והנפשי הכולל, ואפילו הכרת סיפור חייו. לכל אלו משקל רב בקביעת הטיפול שינתן ובהתפתחות תהליך הריפוי, המתחיל למעשה כבר מהמלה הראשונה שנאמרת בין המטופל להומאופת. התכשיר ההומאופתי שניתן למטופלים מוכן אישית בעבור כל אחד ואחת מהם, והוא תכשיר מדולדל המורכב ממחוללי המחלה, מים ואלכוהול. לתכשירים ההומאופתיים אין תופעות לוואי והם בטוחים לשימוש כמעט לחלוטין. השפעת התכשיר ההומאופתי תביא להקלה לא רק בתופעה הפיזית שבגללה פנה המטופל למטפל. הטיפול המעמיק, שמתייחס לשורשי מצוקות המטופל, יחזק את המערכת החיסונית כולה והמטופל יחוש איתן ובריא יותר גם בשאר תחומי החיים, הפיזיים והנפשיים.

מה היא אסתמה? איך היא פוגעת באיכות החיים?

אסתמה גורמת להיצרות דרכי הנשימה בשל הצטברות ריר צמיגי (ליחה) בקנה הנשימה. הריר מקשה על הוצאת אוויר מהריאות. ילד בעל אסתמה יתקשה לעיתים לנשום. תינוקות ופעוטות רבים סובלים מאסתמה, שחולפת כשהם גדלים, אולם אסתמה עלולה להופיע שוב גם בגיל ההתבגרות ובבגרות. חולי אסתמה סובלים מנשימה כבדה וחורקת, מקוצר נשימה, משיעול חוזר ונשנה ומסיבולת לב-ריאה נמוכה המגבילה את יכולותיהם הפיזיות. התקפי האסתמה החלים לעיתים הם מסוכנים ומצריכים פנייה דחופה לרופא.

מה אומר הרופא?

רופא המשפחה יאמר לכם שהאסתמה היא כרונית, שמקורותיה לא לגמרי ידועים, ושיתכן שהם קשורים בתגובה אלרגית כלשהי. הרופא יאמר שניתן לטפל באסתמה ובהתקפים שהיא גורמת על-ידי טיפול "מרחיבי סמפונות" (משאף הוונטולין המוכר כסמל המחלה) כדי להקל על הסימפטומים בטווח הקצר, ושבטווח הארוך בכדי לטפל בדלקת כשהאסתמה מחריפה ייתן הרופא למטופל הצעיר תרופות המבוססות על סטרואידים. תרופות אלו ידועות כבעלות תופעות לוואי בעייתיות, אשר עלולות להחמיר את האסתמה בשימוש ממושך.

וההומאופתיה - מה היא מציעה לעשות?

ראשית ההומאופתיה מציעה להקשיב למטופל (או להוריו, במקרה שהילד צעיר מאוד). סיפורו של הילד המטופל ייבחן תוך התבוננות עליו בראייה מקיפה וכוללת, היוצאת מנקודת ההנחה שמחלתו היא תוצר של חוסר איזון והרמוניה במערכת הגוף והנפש שלו. ההומאופת ירקח בעבור הילד תכשיר הומאופתי שמיועד במיוחד בעבורו, ושמטרתו היא איזונו הכללי. התכשירים ההומאופתיים מכילים למעשה שילוב של חומרי הגלם הנלחמים בחולי בדילול מים ואלכוהול. התכשיר המוכן עובר טלטול שמטרתו שחרור ו"הערת" כוח הריפוי שבו. בתחילת הליך הריפוי יקבל המטופל חומר מדולל מאוד, כי ההומאופתיה סבורה שהשפעת החומר המדולל ביותר דווקא היא העזה ורחבה יותר. הילד והוריו יתודרכו בנוגע לאופן השימוש בתכשיר, שהוא יעיל ובטוח לגמרי, ואף יתבשרו שהם יכולים לצפות לתמורות לא רק בריפוי האסתמה אלא במבחר תסמינים ובעיות של הילד - חיזוק מערכת החיסון שלו וכן שיפור ניכר במצב והפיזי והנפשי  - וכל זאת מתוך טיפול עדין, קשוב, כולל ושלם אשר לו סיכויי הצלחה נהדרים.