שומרים על הילדים בכושר פיזי ומרוויחים הנאה משפחתית

כל מי שראה ילדים בגינת משחקים יודע שרובם פעילים מבחינה פיזית ואוהבים לזוז. אבל האם ידעתם שטיפוס אל החלק העליון של המגלשה או התנדנדות בתמיכת הידיים או הרגליים בלבד על סולם חבלים יכולים ממש לעזור לילדים להיות פעילים יותר, בטוחים יותר, בריאים יותר ואפילו מרוצים יותר? וזה גם יעשה טוב לכם, ההורים

3275 02/05/2018 הוסף למועדפים
מחקרים גילו שילדים בריאים ופעילים פיזית נוטים יותר להיות בעלי מוטיבציה ללמוד, והם גם ערניים ומצליחים יותר.

ככל שילדינו מתבגרים קשה לנו לוודא שהם זוכים במספיק פעילות יומית פיזית. הסיבות לכך רבות - החל בדרישות ובמטלות שהם מבית הספר; המשך בתחושה שמקננת בקרב חלק מהילדים שהם לא טובים בספורט; או בהיעדר מודלים לחיקוי - כן הורים, יש להודות שמרביתנו לא מרבים לזוז במיוחד; וכמובן בעיקר בגלל שכולנו עובדים ועסוקים ממש.
 

גם אם יש לילדים את הזמן ואת הרצון להיות פעילים, בזמנים האלו מרבית ההורים לא יכולים להרגיש בנוח לאפשר להם לשוטט בשכונה באופן חופשי כמו שעשו ילדים בעבר ולמרבית האנשים אין בסמוך לבית מגרש משחקים מתקדם שמציע גירויים לילדי בית הספר היסודי. מכל אלו אפשר להבין שההזדמנויות של ילדינו לעשות כושר ופעילות ספורטיבית עלולות להיות מאוד מוגבלות.

כושר פיזי מעודד תפישה חיובית של המציאות

כאשר ילדים פעילים, גופם יכול לעשות את הדברים שהם רוצים וזקוקים להם לעשות. למה? משום שתרגול, תנועה וספורט מספקים להם את היתרונות הבאים: שרירים ועצמות חזקים; בקרה על המשקל, כמו גם במקביל תיאבון בריא ודרך לשרוף קלוריות; ירידה בסיכון לפתח סוכרת מסוג 2; שינה טובה יותר; וגם, לא יאמן - השקפה טובה יותר על החיים.

מחקרים גילו שילדים בריאים ופעילים פיזית נוטים יותר להיות בעלי מוטיבציה ללמוד, והם גם ערניים ומצליחים יותר. בכלל, יכולת פיזית בונה הערכה עצמית בכל גיל.
 

זאת בדיוק הסיבה לכך שאנו ממליצים בכל לשון לקחת אותם לעשות ספורט יחד איתכם לפחות פעם בשבוע, אבל רצוי יותר. בשכונות רבות צצו לאחרונה גני שעשועים שמציעים גם מתקני כושר וכולכם - כל המשפחה, גם הקטנים - יכולים לעלות על בגדי ספורט, לנעול נעלי התעמלות ולגשת לגינה להתאמן.

ספורטק - בילוי משפחתי אתגרי מושלם

מה שיכול להדליק עוד יותר את ההתלהבות הוא נסיעה לספורטק קרוב פעם או פעמיים בשבוע בשעות הערב. מתחמי הספורטק מציעים מגוון מתקנים וגירויים ספורטיביים לבני כל הגילאים, תתקלו בהם במשפחות אחרות שבאו לעשות ספורט, והאווירה הטובה באוויר הצלול תהווה גם בעבור היותר עייפים שביניכם השראה טובה.

ספורטקים מעניינים שמציעים פעילות מגוונת, ספורטיבית ואתגרית, לילדים ולהוריהם תמצאו בכמה לוקיישנים ברחבי הארץ. הנה כמה מהבולטים שבהם:

תל-אביב - ספורטק פארק גני יהושע הוא מקום רחב ידיים ויפה לבלות בו כמה שעות ספורטיביות ביחד עם כל המשפחה. המקום מציע מגרשי כדורגל, כדורסל, כדורעף, כדוריד או טניס. יש בו גם טרמפולינה גדולה לקפץ עליה, אפשר לצעוד על שביל האספלט בהליכה ספורטיבית וכן ליהנות מקיר הטיפוס המוצלח שבמתחם. פארק טרמפולינות בתשלום פועל בצמוד למקום, וכמובן שאל המקום וממנו יוצאים שבילים שמתפתלים לאורך הירקון ושאפשר לרוץ איתם עד לים או עד למקומות אחרים בפארק.

 

בהרצליה - ספורטק הרצליה מציע לכם מסלול ההליכה, מגרשים משולבים רב-תכליתיים למשחקי קט-רגל וכדורסל וכן מגרש החלקה לגלגיליות ורולר בליידס - סקייטפארק. לרשות אוהבי הכדורסל עומדת חצר סלים, מתקן ייחודי שכולל 13 סלים ולוחות בזוויות שונות שמיועדים במיוחד לשיפור יכולות הקליעה לסל. לילדים בכל הגילים מציע המקום מתקני שעשועים, החל מהגיל הרך ועד מתקני משחק מגוונים לכל המשפחה. במקום משולבות מדשאות רחבות ידיים.

 

בחולון - בפארק פרס פועל ספורטק הכולל מגוון מגרשי ספורט, מיני פיץ' (גרסה למשחק הכדורגל שבה משתמשים בשערים קטנים), כדורסל, טניס שולחן, קירות אימון לטניס ורוקטבול ומתקני ספורט וכושר הפתוחים לקהל הרחב. בנוסף באגם המלאכותי ניתן לשכור סירות פדלים לעד ארבעה אנשים או סירות ברבורים חביבות. וגם זו סוג של פעילות גופנית משותפת.

 

בנתניה - פועלים שני ספורטקים: ספורטק קרית השרון, שכולל מגרש גלגיליות, מתקני כושר פתוחים, מגרש משולב למשחקי קטרגל וכדורסל, מתקני משחקים לילדים וכרי דשא; ו-ספורטק עיר ימים, המציע 12 מגרשי טניס, מגרש הוקי רולר, מגרש משולב למשחקי קטרגל וכדורסל, מתקני כושר פתוחים, מתקני משחקים לילדים ומדשאות.

 

ברחובות - פועל ספורטק שבו תוכלו למצוא מגרשים משולבים רב-תכליתיים למשחקי קט-רגל וכדורסל וכן מגרש החלקה לגלגיליות ורולר בליידס. מגרשי כדור-עף חופים, מתקן ייחודי "רב-שער" לחובבי הכדורגל, מסלול ריצה או הליכה היקפי, מגרש פטנג ומתקני כושר מוצלים.

 

במודיעין - פועל ספורטק המשתרע על פני 30 דונם וכולל: 3 מגרשי טניס צמודים, מגרש כדורעף חופים, 2 מגרשים רב-תכליתיים הכוללים 4 מגרשי כדורסל ו-2 מגרשי כדורגל, 8 מגרשי פטאנק, ומתחם "יער סלים" - אזור מיוחד ובו סלי כדורסל המאפשרים שטח אימון אטרקטיבי לכמות גדולה של משתמשים בכל הגילאים וברמות קושי שונות. בסביבות הספורטק מתקני כושר בטבע וספסלי ישיבה. הספורטק מוקף במסלול ריצה ובמסלולים ושבילים להולכי הרגל, ומקושר גם לשביל האופניים המחבר את כל הפארקים והשטחים הציבוריים שבשדרות בגין. בקרוב יתווספו למקום מסלול אופניים אתגרי ואטרקציות ייחודיות נוספות.

 

בכפר סבא - ספורטק ובו מגרשים ומתקנים המיועדים לענפי ספורט שונים, ובהם כדורעף חופים, כדורגל, קטרגל, מיני פיץ', כדורסל וטניס שולחן. במקום מתקני כושר למבוגרים, וגם מתקני ישיבה ונופש. בנוסף במתחם אזור ובו סלים בגבהים שונים, במטרה להסיר חסמים המגבילים ילדים ובני נוער במשחק הכדורסל בכל קיץ מתקיים בספורטק זה פסטיבל שנתי העשיר בפעילויות ספורט ואקסטרים.