ספרי ילדים שהם חובה בכל בית

סקירה של ספרי הילדים שם חובה בכל בית

2043 01/01/2018 הוסף למועדפים
ספרי ילדים שהם חובה בכל בית

יש קומץ ספרי ילדים שכדאי שכל ילד יכירם. ספרי הילדים הללו מלווים כבר מספר דורות את הילדים שהופכים למבוגרים, ששבים ומקריאים לילדיהם את ספרי המופת. מדובר בקלאסיקות מוכרות וחדשות, שתפסו מקום נכבד בתרבות ובעולם של ילדי הגן. אם אתם מתלבטים בפעם הבאה איזה ספר להוסיף לאוסף שלכם, או אפילו להביא כמתנה, תוכלו להיות בטוחים שהספרים האלו יתקבלו בברכה.

 

העץ הנדיב/ סילברסטיין

הסיפור הנוגע ללב על העץ שנתן את כל כולו לילדו האהוב, נגע בנו גם כשאנחנו היינו ילדים. הסיפור מלמד את הילדים על אהבה אינסופית, על נתינה, ואולי אפילו מאפשר להם לראות כי זוהי הקבלה לאהבת ההורה את ילדו.

 

אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים!/ ד"ר סוס

"אדם הוא אדם, לא משנה כמה הוא קטן", אמר ד"ר סוס – אחד הסופרים האהובים ביותר על ילדים בכל הזמנים. כל אחד מספריו הוא חובה בכל בית, ו"אם ויצאים מגיעים למקומות מופלאים" מתאים לכל ילד בכל שלב של החיים, כשהוא זקוק למעט אומץ. הגיבור של הסיפור הוא למעשה הקורא עצמו (הילד) וכל הספר פונה אליו בגוף שני וכתוב בלשון עתיד. במהלך המסע הילד לומד על סיטואציות מורכבות וכיצד להתמודד איתן, כדי להגיע לאותם המקומות המופלאים.

 

דירה להשכיר/ גולדברג

קלאסיקה מוכרת, ועם זאת מהנה בכל פעם מחדש – כשהילדים לומדים להכיר את השכנים השונים הדרים יחדיו באותו בניין. הספר מלמד את הילדים על דעות קדומות, וכיצד לקבל את השונה מהם, אפילו כשהם לא מסכימים עם דרכו.

 

ציפור הנפש/ סנונית

הספר העדין והמתוק הזה לימד דורות רבים כל כך על ציפור הנפש ששוכנת בתוכם. "ציפור הנפש" מלמד את הילדים על עולם הרגשות שלהם, ועל ידי הסבר ציורי ומטאפורי, מאפשר להם להכיר עולם זה, ולא לחשוש ממנו.

 

טרופותי/ דונלדסון

ספרה המקסים של ג'וליה דונלדסון מלמד את הילדים על עוצמתו של ה]חד – כשהעכבר הקטן מצליח להפחיד את חיות היער מבלי לעשות שום דבר למעשה. כך הילדים לומדים להתגבר על הפחד, וגם להתמודד עם הרעיון של ידיעה ואי-ידיעה בעולמם, שקשור לעיתים קרובות לפחד.

 

הכינה נחמה/ שלו

על אף שאף אחד לא רוצה להזדקק לספר זה, "הכינה נחמה" מציע דרך משעשעת להסביר לילדים על הכינים, (שסביר שהם פגשו) ועל הסיבה לטפל בראשו.

 

אוזו ומוזו מכפר קאקארוזו/ סידון

ספריו השנונים והמצחיקים עד דמעות של אפרים סידון הם ספרי חובה בעולמו של כל ילד, כש"אוזו ומוזו" מלמדים את הילדים משהו על מחלוקות ומלחמות. הספר מספר על שני אחים, שמחלוקת טיפשית ביניהם הביאה לניתוק של דורות, כאשר חומה בנתה בין שתי המשפחות לדורות רבים. רק לאחר שנים רבות, התאהבו כמובן שני אנשים משני הצדדים ומצאו את הדך לגשר על הפער.

 

מיץ פטל/ שנהב

בהחלט אחד הספרים האהובים על ילדים בכל הזמנים, שמציעים לילדים להכיר בספר אחד רעיונות כמו סקרנות חברות, שיתוף פעולה, וסליחה על טעויות. הארנב החששן, "מיץ פטל", מפחד להיחשף בפני הג'ירפה והאריה, אך לבסוף הם מגלים את זהותו והפכים לחברים טובים.