סרטי פיקסאר האהובים ביותר על ילדים בכל הזמנים

פיקסאר פתחו בפני הילדים והמבוגרים עולם חדש של סרטי אנימציה, שלא מבוסס על אגדות עם ונסיכות, אלא מציג מבט משעשע על העולם כיום. לפניכם סרטי האנימציה של פיקסאר האהובים בכל הזמנים

5669 01/01/2018 הוסף למועדפים
הקול בראש (Inside Out, 2015)

פיקסאר פתחו בפני הילדים והמבוגרים עולם חדש של סרטי אנימציה, שלא מבוסס על אגדות עם ונסיכות, אלא מציג מבט משעשע על העולם כיום. לפניכם סרטי האנימציה של פיקסאר האהובים בכל הזמנים

 

צעצוע של סיפור (Toy Story, 1995(

"צעצוע של סיפור" הוא סרט שפרץ את גבולות הסרטים המצוירים ביד, והיה למעשה סרט האנימציה הממוחשבת הראשון בהיסטוריה. הסרט מציג את העולם הנסתר של הצעצועים של אנדי, שבו הצעצועים מתעוררים לחיים ויוצאים להרפתקאות. סרטי ההמשך של צעצוע של סיפור, הצליחו גם הם להפוך לסרטים האהובים ביותר על ילדים, וזכו לביקורות נלהבות. גם בסרטים הבאים אנחנו מלווים את שריף וודי ואת באז שנות-אור במאמציהם להפוך את עולם הצעצועים לעולם מאושר ובטוח יותר.

 

הקול בראש (Inside Out, 2015)

"הכל בראש" לוקח אותנו למסע לתוך ראשה של ריילי, ילדה בת 11 שעוברת משבר בעקבות מעבר למדינה אחרת. בתוך הראש של ריילי אנחנו מגלים את הרגשות שבונים את מי שהיא, ואת הזכרונות שהפכו לאיים במוח שמרכיבים את האישיות של ריילי. "הכל בראש" הפך להצלחה גדולה וזכה לביקורות אוהדות במיוחד, ואף זכה באוסקר לסרט המונפש הטוב ביותר. הסרט המקסים והמשעשע פותח צוהר אל העולם הפנימי שמתחולל בראש של כל אחד מאתנו, שבו כל אחד מהרגשות ומהמחשבות שלנו, הופכים אותנו למי שאנחנו.

למעלה (Up, 2009)

הסרט "למעלה" הוא יוצא דופן. הוא יוצא דופן כי הוא מתחיל במקום שסרטים אחרים נגמרים, ומציג בפני ילדים את התחושות שרק מבוגרים יכולים להבין – כיצד הזמן חולף במהירות, וכיצד אדם זקן יכול להרגיש כי לא הגשים את חלום חייו. הסרט מציג בפנינו את קארל, שהתאלמן לאחרונה מאשתו, וחלם כל חייו להגיע למפלי גן העדן בוונצואלה, כמו החוקר הנערץ עליו – צ'ארלס מאנץ. קארל מגלה כי רוצים לשלוח אותו לבית אבות, ומחליט לנצל את ההזדמנות האחרונה שלו להגשים את חלומו. הוא מחבר מאות בלוני הליום לביתו ועף איתו באוויר אל עבר המפלים, אך בטעות מגלה כי בבית שלו נמצא גם ראסל – ילד קטן שנחוש לעזור לזקנים כדי לקבל פרס. השניים מגלים כי מסתורין או]ף את מפי גן העדן ויוצאים להרפתקה יוצאת דופן.

 

מוצאים את נמו (Finding Nemo, 2003)

הסרט "מצאים את נמו" זכה בפרס האוסקר לסרט המונפש הטוב ביותר לשנת 2003 והיה לאחד מסרטי האנימציה המצליחים והנודעים ביותר בהיסטוריה. נמו הדג ואביו חיים בשונים אלמוגים מרהיבה חופי אוסטרליה, עד שיום אחד נמו נלכד על ידי רופא שיניים ומועבר לאקווריום שבמשרד רופא השיניים. נמו זוכה להכיר דגים אחרים באקווריום ומתיידד איתם, אבל כאשר מגלה שהוא אמור להיות מתנה לאחיינית של רופא השיניים, שהורת את כל חיות המחמד שלה, הוא מסה להציל את חייו ולברוח. מנגד, אביו של נמו, בעזרת חברים, מנסה לאתר את בנו, ופוגש במסעו שלל יצורים שונים ומצחיקים. האב ובנו מתאחדים לבסוף ושוחים אל עבר האוקיינוס רחב הידיים.

 

וול אי (WALL·E, 2008)

וולי אי הוא סרט מעט שונה בנוף סרטי הילדים השמחים והצבעוניים. הוא מתחיל בתחזית עגמומית לגבי מצבו של העולם בעתיד, ומציג כגיבור הסיפור דווקא רובוט רגיש, ולא אדם או חיה. למרות אלה, הסרט זכה בפרסים רבים, ביניהם גם באוסקר, וזכה לשבחים רבים בגלל הנושאים הרגישים בהם הוא עוסק. נושאים שאינם אופייניים לסרטי ילדים, כמו תרבות הצריכה, אהבה, בינה מלאכותית וזיהום אוויר. ועם זאת, ברגישות רבה ובחן, מצליח הסרט לכבוש את ליבם של ילדים בימינו, ולתת תקווה לחיים חדשים.