לוקחים את הילדים לקולנוע בפעם הראשונה

כן, הילדים רואים בעידן של היום סרטים מגיל צעיר - בהזרמה, ב-DVD, בערוצי הילדים בטלוויזיה - אז למה בכלל לקחת אותם לקולנוע? הרי ההוצאה לא קטנה, והבלאגן הלוגיסטי אפילו גדול יותר, אם כן למה בכל זאת לטרוח? ומה צריך לעשות בכדי שהחוויה שתיוותר תהיה חיובית ונפלאה?

3459 01/01/2018 הוסף למועדפים
לוקחים את הילדים לקולנוע בפעם הראשונה

בילוי עם הילד בקולנוע בפעם הראשונה יכול להיות רגע קסום שייחקק בהיסטוריה המשפחתית שלכם, או אסון מוחלט. האפשרות השנייה מדאיגה ומעציבה, ולכן כדאי לנקוט בכמה מהלכים כדי להימנע ממנה.

ראשית, כדאי לקבוע אם הילד שלכם באמת מוכן לקולנוע. אין מוסכמה גורפת בנוגע לגיל הנכון להליכה עם הילדים לסרט הראשון. הדבר תלוי לגמרי בילד שלכם. הרבה ילדים רואים את הסרט הראשון שלהם בסביבות גילאי 3 או 4, אבל לפעמים אולי מוטב לחכות עוד קצת עד שהילדים יתבגרו מעט, במיוחד אם הם רגישים לרעשים חזקים או מפחדים מחושך.

פעם נהגנו ללכת לכל סרט שהיה זמין בערך, אבל כיום, עם השפע העצום במתחמי הקולנוע השונים, ובהתחשב בעובדה שאין סיבה להתעקש דווקא על תאריך מסוים לפעם הראשונה החגיגית הזו, אם יש לכם ילדים קטנים מומלץ להשקיע קצת יותר מחשבה בבחירת הסרט המתאים, במיוחד בפעם הראשונה שיוצאים לבילוי המשותף הזה.

חשוב, כמובן, שהסרט יהיה ידידותי לילדים קטנים - בדרך כלל הכי מומלץ שזה יהיה סרט מצויר. אבל כדאי גם שתקפידו לחפש סרטים שבעלי קצב אטי יותר וקצרים יותר מאשר שוברי הקופות הממוצעים. סרטים כאלה לא בהכרח מוקרנים בקולנוע שבקניון, אז חפשו אחר הקרנות מיוחדות למשל בסינמטקים ואחרי המקרים שבהם הם מציגים סרטי ילדים קלאסיים וותיקים על המסך הגדול. סרטי פו הדב למיניהם, למשל, הם נפלאים לאירוע.

וותרו במכוון על הפרסומות. הרבה בתי קולנוע מציגים שורה ארוכה של פרסומות לפני הסרט עצמו. ילדים מתחת לגיל 8 אינם מסוגלים להבחין בין פרסום לתוכן והדבר עלול לעייף אותם ולבלבל אותם. כמו כן, הטריילרים לסרטים האחרים שמוצגים במתחם הם לעתים קרובות גם כאלו המציגים סרטי מבוגרים ועלולים להפחיד את הפעוט.

תכננו את האירוע באופן מושכל. רוב הילדים הקטנים נמצאים בשיאם בשלב מוקדם יותר של היום, ולכן ההקרנה המוקדמת של הסרט תהיה הזמן הנכון ביותר - בנוסף בשעות המוקדמות האולם יהיה כנראה מלא בילדים צעירים כמו ילדכם ולהם, שלא כמו לילדים היותר גדולים, בטח לא יהיה אכפת אם הילד שלכם ידבר במשך כל הסרט, ישאל שאלות ואף ירים את קולו.

בחרו סרט מדובב כדי שהילד יבין הכל בכוחות עצמו, אבל אם הוא נראה מבולבל - הסבירו לו את הנאמר בלי לחשוש מתגובת היושבים בסמוך. זה סרט ילדים ומותר לכם לוודא שהילד שלכם מבין את העלילה.

קבלו את ההתנהגות של הקטנטנים באהבה. ילדים מבוגרים יותר לומדים את כללי ההתנהגות המקובלים בקולנוע - לא לדבר, לא להשתמש במכשירים שונים ולא לקום ללא סיבה. הקטנים שלכם עוד לא מבינים זאת ולכן, כדי למנוע יותר מדי מהומה, ודאו שהם שבעים, שביקרו בשירותים לפני הסרט, והחליטו מראש אם אתם קונים להם פופקורן או ממתק בהפסקה, או היכנסו מבעוד מועד עם הפריטים האלו לאולם. אם אתם הולכים על פופקורן, תצטיידו במים - פופקורן מלוח ומצמיא.

תזרמו. לא תהיו ההורים הראשונים שנטשו סרט באמצע אם הילד צעק, בכה או היה המום מדי. נכון, אתם עלולים להרגיש שעזיבה משמעה שבזבזתם כסף על הכרטיסים, אבל לא כדאי להכריח את הילד להמשיך ולהישאר במקום ובמצב שגורמים לו אי נוחות ושהוא לא מוכן אליהם. קחו בחשבון שלפעמים הפסקה קצרה בלובי עם שיחת "עיבוד" קלה תספיק גם היא בכדי לגרום לילד לנסות לראות עוד קצת.