המלצות לסרטי בנים נהדרים

שבו עם הבנים הצעירים שלכם לצפייה במה שמוגדר כ'סרטי בנים. הניחו יד אבהית או אמהית על כתפם, פטפטו איתם על הסרט כשייגמר, ואפשרו להם להתרגש כפי יכולתם מעלילות הגיבור (או האמיצה) המחוספסות שלהם. זה יעשה לכולם טוב

5696 01/01/2018 הוסף למועדפים
בחזרה לעתיד

בנים צעירים מאופיינים בהתנהגויות מסוימות שקשורות למגדר שלהם. נכון, זה לא מחויב המציאות, אבל חוקרים והורים רבים מדווחים שאכן בנים אוהבים לשחק במלחמות ובמכוניות, לעסוק בסוגי פעילות גופנית שהם יותר אקטיביים וספורטיביים ועוד.

הדברים מגיעים גם לקולנוע ולסרטים שנוצרים מלכתחילה במחשבה על קהל הגברים הקטנים, שלא רוצים יותר מדי "פוצי מוצי" ורומנטיקה בסרטים שלהם. תנו להם את מה שהם אוהבים ובגדול עם הרשימה הבאה של סרטי בנים שיש בהם את כל מה שהחמודים האלו זקוקים לו כדי להיות מרוכזים, נלהבים ואף נסערים ממש. וכמובן, גם אם הם משחקים אותה קשוחים, אל תכבידו עליהם יותר מדי עם סרטים שאינם מתאימים לגילם - למשל, סרט הארי פוטר לילד בן 6. תנו להם את האקשן שהם כל כך אוהבים, אבל בהתאמה לגיל ולתרגיל.

בחזרה לעתיד 

הסרט הראשון בסדרת "בחזרה לעתיד" הוא על תקן חובה לכל בן, השני - רק אם הוא באמת ייכנס לזה ואילו על השלישי חובה לדלג, כך שאתה תאבדו את הכבוד לסדרה כולה. לא רק שזה הסרט כיפי ומבדר ומלא עם מוזיקה מעולה, אלא שהוא גם נהנה מיכולת המשחק והכריזמה של מייקל ג'יי פוקס, מן ילד-מבוגר כזה שמספק הזדמנות להזדהות ודמות להערצה בעבור כולם.

אי.טי

אי.טי הוא סרט שבו הבנים שלכם כנראה יבכו, בכי מזקק וחשוב. הם באמת נקשרים ליצור הקטן הזה, ויכולים לחוש את האהבה ואת האובדן שסימנו את הקשר בינו לבין אליוט. זה סרט על התבגרות וידידות שעולים בו גם הרבה נושאים אחרים, ושמסייע לילדים בכלל ולבנים צעירים בפרט להתמודד עם החיים.

קראטה קיד 

סרט שמלמד כמה שיעורים גדולים על עמידה בפניי בריונים, על מציאת הכוח האישי, ושהוא  סרט חניכה שעשוי לפי כל הכללים הבדוקים. אם אתם חושבים שהגרסה הראשונה מ-1984 תהיה אולי קצת מיושנת בעבור הקטנים שלכם, תוכלו לדלג לגרסה היותר חדשה משנת 2010, עם ג'יידן סמית הילדון וג'קי צ'אן. כך או כך מדובר בסרט מקסים ורב ערך מוסף. זכרו רק שאם יש לילדים התעניינות ספציפית בקראטה - בסרט השני העיסוק הוא בעצם באמנות הקונג פו.

הגוניס 

קומדיית הרפתקאות אמריקאי משנת 1985 שנעשתה על פי סיפור מאת סטיבן שפילברג. יש בסרט ציד אוצר עם מפת פיראטים, מנוס מחבורת פושעים שברחו מהכלא והמון אקשן של ילדים ללא הוריהם עם כל החברים הכי טובים. באמת אין שום דבר שצריך מעבר לכך.

מלחמת הכוכבים 

בעקרון הסרים המומלצים בסדרת האקשן החללית המושלמת הזו של ג'ורג' לוקאס, אבל חייבים להודות על האמת - בנים אוהבים את כולם. כל אחד מסרטי הסדרה, אבל מטורפים לחלוטין על מלחמת הכוכבים 7 הכוח מתעורר, שהוא האחרון בסדרה עד כה. הנאה ועיסוק אובססיבי בנושא מובטחים.

ומכיוון שסביר שתעופו על הסרטים האלו ותרצו די מהר עוד המלצות אז בלי להרחיב מדי נזכיר גם את: ביג, לשחרר את ווילי (הראשון בלבד), הסיפור שלא נגמר, פארק היורה, סיפורי נרניה: האריה, המכשפה וארון הבגדים, ראלף ההורס, וכמובן שגם הנסיכה הקסומה - סרט אלמותי שאפילו מוצג כסיפור בתוך סיפור, שמקריא סב לנכדו. בסרט הילד עוצר את הסב בכל פעם כשצץ חשש שנשיקה רומנטית מתקרבת.