5 סרטים ראשונים שמתאימים במיוחד לפעוטות

ההחלטה אם אתם מעוניינים לאפשר לפעוט שלכם לצפות בסרטים חשובה. מסיבות שונות - כמו חשש מתגובות רגשיות עזות, רצון להימנע ממפגש מובהק בקונפליקט בין רעים לטובים, ועוד - לא כל ההורים ממהרים לאפשר זאת. הנה כמה סרטים שיכולים להניח את דעתכם ולספק לילדים חוויה נהדרת וראשונית של קולנוע

4891 01/01/2018 הוסף למועדפים
מפלצות בע"מ

אם אתם הורים שחוששים מהשפעתו של סרט לא מתאים על נפש ילדכם הרכה, אולי יש צדק מסוים בהלך חשיבתכם. סרטים כמו "מלך האריות" - שעלול להכניס ילד קטן לתחושות קשות עקב מות האריה האב מופסה לכאורה בגלל מעללי בנו - או "אמיצה" - שיכול להפחיד גם מבוגרים - בהחלט יכולים לחולל מהומה בנפשם הרכה של ילד או ילדה שעדיין לא מוכנים לכך.

לכן, אז הדבר תלוי בכם, כדאי לבחור את הסרטים הראשונים בפינצטה ובתוך ניסיון לזהות מה הילדים שלכם עשויים לאהוב ולקבל, ויחד עם זאת לבחור סרטים שגם אתם ההורים תרגישו איתם בנוח מבחינת המסר שלהם.

דברים חשובים שיש לקחת בחשבון כוללים את סוג הסרט - מצויר או מצולם, דרמתי או סרט אקשן, מפחיד או אולי קומי - ואת אורכו והנושא שבו הוא עוסק.

בחרנו בעבורכם 5 סרטים לפעוטות, חלקם וותיקים וקלאסיים, שיתאימו במיוחד גם לילדים רגישים ולהורים דאגניים:

מפלצות בע"מ 

הסרט הזה, למרות שלכאורה הוא עוסק במפלצות - נושא מבעית בעבור זאטוטינו - הוא מושלם לצפייה גם בשביל ילדים צעירים במיוחד. זהו סיפורה של קבוצת מפלצות שמייצרות חשמל בעבור העיר שלהן על ידי הפחדת ילדים. הסרט הזה מסייע לילדים להבדיל בין דמיון למציאות, לחבב מפלצות ולהזדהות איתן. בנוסף יש בו מספיק הומור בכדי לקזז את גורם הפחד, ולהפוך את המפלצות האיומות להרבה פחות מבהילות ואפילו לידידותיות ממש.

 

סטיוארט ליטל 

סרט קומדיה משנת 1999, המשלב אנימציה ממוחשבת עם לייב אקשן. מר וגברת ליטל רוצים לאמץ אח לילדם היחיד, אבל מקבלים משהו אחר לגמרי - עכבר בשם סטיוארט שלא יכול להיות הרבה זמן עם החתול של המשפחה שרוצה להפוך אותו לארוחה. הסרט מלא אקשן וכיף ולמרות שלכאורה הרעיון שהעכבר המתוק נמצא בסכנת חיים מדאיג, בפועל הכל בא על מקומו בשלום לבסוף ומעורר רק מעט פחדים ויותר רגשות חיוביים.

רטטוי

סרט מתוק וטעים במיוחד שבו חובר עכברוש לבחור קצת קלולס ונטול כל כישורי בישול בכדי להפוך את העגבניות למטבוחה. רמי העכברוש גדל מתחת למסעדה פריזאית בעלת חמישה כוכבים, העריץ את השף ורוצה להיות גם הוא בשלן גורמה. באופן מדהים הוא גם יודע להכין אוכל משובח ומסייע לבנו הלא מוכשר של השף לטפח קריירה מלבבת. סרט ההנפשה הממוחשב של פיקסאר, שיצא ב-2007, מביא אל המסך ולילדים יחסי גומלין מקסימים בין אדם לחיה ודרך ללמוד שהשמיים הם הגבול כשרוצים ומחויבים להצליח. אין רעים - לא, הטבח סתם רגזן ולא רע - ורגעים מפחידים, ולעומת זאת הסרט עשיר ברגעי קסם מרחיבי לב.

רובין הוד

סרט הקולנוע המונפש והוותיק מאוד מבית דיסני, היה סרט האנימציה באורך מלא ה-21 שיצרה החברה, ושיצא לאקרנים לפני עידן ועידנים, כבר בשנת 1973. הסרט המתוק הזה מתאר את מעלליהם של רובין הוד וחבורתו, שיכולים ללמד את הילדים של היום ערכים חברתיים חשובים ולספק להם נקודת מבט מעניינת על יחסי מלכים ונתיניהם. ברובין הוד המצויר כל הדמויות אנתרומורפיות - זאת אומרת מגולמות על ידי בעלי חיים שונים שחיים יחדיו - רובין הוד והעלמה מריאן הם שועלים, ג'ון הקטן הוא דב, הנזיר טאק הוא גירית, השריף מנוטינגהם הוא זאב ואילו הנסיך ג'ון והמלך ריצ'רד - אריות. לסרט פסקול מלבב עם המון שירים נהדרים והוא פשוט חגיגה מקסימה של טוב לב וניצחון העניים והפשוטים על העשירים והמושחתים.

חתולים בצמרת

עוד סרט קלאסי ואפילו יותר ישן מבית דיסני ומשנת 1970 מספר על משפחה של חתולים אריסטוקרטיים - אם ושלושת גוריה שמטופחים להפליא על ידי גברת אדלייד הזקנה, אשר מתכננת להוריש להם את כל הונה. המשרת המרושע - אבל הממש מצחיק ולא מפחיד - אדגר, מעלים את החתולים כדי לזכות בכסף אבל אלו שבים לבית הגברת שלהם בפריז במסע מופלא ומלא הרפתקאות ושירה. כיף פרוותי ומעורר שמחה שהילדים יהנו מכל שנייה בו ואף יצחקו בחלקו בקול רם.