ערב קולנוע ביתי - מה הכי כדאי לראות יחד עם כל המשפחה?

הגיע הזמן לאמץ הרגל חדש - פעם בשבוע כולם נשארים בבית, בקיץ עם המזגן ובחורף מתחת לשמיכות טלוויזיה, מתכרבלים, זוללים פופקורן ביתי, וצופים יחד בפורט משפחתי מלא בסרט שווה במיוחד

16002 01/01/2018 הוסף למועדפים
ערב קולנוע ביתי - מה הכי כדאי לראות יחד עם כל המשפחה?

אם אתם משפחה שאוהבת סרטים אתם בטח הולכים לקולנוע אחת לזמן מה, בהתאם למה שמצבכם הכלכלי מאפשר כי הרי אם נודה בכך, יציאה לסרט בפורמט משפחתי מלא, נניח של 4 או 5 נפשות, זאת הוצאה רצינית למדי בימינו. ובכל זאת צפייה בסרטים היא כל כך מהנה יחד. אז למה שלא תאמצו ערב שבועי שבו תצפו יחד בבית בסרט?!

צפייה ביתית בסרטים מחזירה אותנו באופן טבעי לסרטים היותר וותיקים ולפעמים אפילו לכאלו שכבר צפינו בהם בקולנוע. אבל מה הכי כדאי לראות יחד כמשפחה? לא פשוט למצוא סרט שגם יבדר את הפעוט ההיפר-אקטיבי בן החמש, יעניין את אחותו המתבגרת שלא לומר הממורמרת, יחזיק את הסבתא בת ה-70 שבאה לבקר ערה ויעניק לכם ההורים קצת נחת.

אל חשש - בשביל זה אנחנו כאן. יש לנו כמה הנחיות פשוטות שיעזרו לכם למצוא את הסרט המשפחתי המושלם. כמובן, כל המשפחות הן ייחודיות, ולא כל רעיון יכול להצליח עם כל שבט, ובכל זאת, נדמה לנו שההנחיות הבאות יתקבלו בקונצנזוס מלא.

הקלאסיים

יש סיבה לכך שהסרטים האלו נחשבים כקלאסיקה של כל הזמנים ומגשרים על פני כל הדורות והטעמים - ראשית, חלקם מבוססים על ספרים מוכרים ואהובים של סופרים מוכשרים באופן נדיר. בין הסרטים שנכנסים לקטגוריה הזו תמצאו בין השאר את סינדרלה, הקוסם מארץ עוץ, עליסה בארץ הפלאות, הסיפור שלא נגמר, או למשל ספר הג'ונגל וכמובן כל סרי הארי פוטר לדורותיהם. יש סרטים אחרים בקטגוריה הזו שפשוט כבר הוכיחו את עצמם כאהובים על קהל עצום לאורך הרבה שנים, וביניהם נכללים למשל הסרטים: הנסיכה הקסומה, ביג, צלילי המוזיקה ומרי פופינס, אי.טי, סדרת מלחמת הכוכבים, ואחרים. יש גם קלאסיקה מודרנית של סרטים שכבר מסתמנים ככאלו שהם כאן כדי להישאר כמו: לשבור את הקרח, הקסם של אלה, פלונטר, שרק, ואחרים.

 

סרטי טלוויזיה אמריקנים לילדים ולנוער

בשנים האחרונות להפוך סרטי טלוויזיה שמופקים על ידי ערוצי טלוויזיה, כמו ובעיקר על ידי ערוץ דיסני, שבהם משתתפים כוכבי נוער כמו למשל דמי לובטו, סברינה קרפנטר,  סלינה גומז, מיילי סיירוס, רוס לינץ', סופיה קרסון ואחרים. הילדים ובני הנוער מתים עליהם והאמת היא שהם מהנים ומבדרים גם את המבוגרים. בין הסרטים הללו נכללים למשל: הבייביסיטריות יוצאות להרפתקה, קמפ רוק 1 ו-2, אבא מתארס (על בסיס "אורה הכפולה" של אריך קסטנר), ואחרים.

צחוקים ושיגועים בסלון

מי לא אוהב קומדיות? כולם רוצים קצת צחוק טוב בסוף היום. לכן בחירה בקומדיה איכותית תמיד תשמח את כל המשפחה. מי הפליל את רוג'ר רביט, שקרן שקרן, סרטי סדרת אייס ונטורה ועוד סרטי ג'ים קארי הטיפשיים אבל המאוד משעשעים, טיסה נעימה ועוד. לצד אלו חובה לציין ולצפות בקומדיות הישראליות הפופולריות שאת חלקם נהגו לכנות בעבר "סרטי בורקס" - חגיגה בסנוקר, פעמיים בוסקילה, גבעת חלפון אינה עונה, לול, ואחרים כשלאלו מצטרפים סרטים מצחיקים במיוחד מהשנים האחרונות - זוהי סדום, מבצע סבתא, הללויה ואחרים שלא מתאימים אמנם לילדים קטנים אבל יתאימו במיוחד לצפייה עם בני הנוער.

Pixar, Pixar, Pixar

מלבד הסרט "למעלה" - שממנו כדאי להתרחק רק כדי להבטיח שאף אחד לא יפצח בבכי סוחף במהלך המונטאז' של הפתיחה - כל שאר סרטי Pixar מומלצים בחום לכל המשפחה. לדוגמה: צעצוע של סיפור המופלא, באג-לייף, משפחת סופר-על, רטטוי וכמובן Wall-E העגום אך המתוק כל כך. בכולם אפשר ללמוד על החיים עצמם ולקבל גם על הדרך חוויה משפחתית נפלאה.